Konkurs wigilijny

18.12.2009

Nasz sukces w konkursie „Podkarpacki stół wigilijny oraz obrzędy bożonarodzeniowe”.

Wzorem ubiegłego roku, Samorząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o organizacji konkursu pod nazwą: „Podkarpacki stół wigilijny oraz obrzędy bożonarodzeniowe”.  Kapituła konkursowa wyłoniła finalistów i tym samym rozstrzygnęła I etap konkursu.

W kategorii A - "stołu wigilijnego" do II etapu zakwalifikowały się:
1. LGD "Lider Dolina Strugu" - Stowarzyszenie Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej
2. LGD "Ziemia Przemyska" - Towarzystwo Aktywnych Kobiet w Birczy
3. LGD Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika-Nauka-Tradycja PROWENT - Stowarzyszenie Zasowianki z Żyrakowa
4. LGD Dolina Sanu - Koło Gospodyń Wiejskich w Prusieku
5. Stowarzyszenie LGD "Eurogalicja" -  Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Podleśnej
6. LGD Stowarzyszenie "Dolina Sanu" - Stowarzyszenie Wólczanie
7. LGD Stowarzyszenie "Subregion Magurski - Szansą na rozwój" - Gminne  Koło Gospodyń Wiejskich.

W kategorii B - "obrzędów bożonarodzeniowych" do II etapu zakwalifikowały się:
2. LGD "Region Sanu i Trzebośnicy" - Zespół Folklorystyczny "Folusz" z Giedlarowej
3. LGD "Rozwój Ziemi Lubaczowskiej" - Grupa obrzędowa z zespołem śpiewaczym "Niespodzianka"
4. Stowarzyszenie LGD "Eurogalicja" - Stowarzyszenie Inicjatyw Ziemi Czarnieńskiej "Szaba"
5. LGD "Pogórze Przemysko-Dynowskie" - Towarzystwo Kultury i Rozwoju Wsi Harta.

Finał konkursu odbędzie się 21 grudnia o godz. 10.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.